| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 50 mΩ |
| Inductance | 3.3 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height - Seated (Max) | 5.7 mm |
| Shielding | Shielded |
Stock: 210
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06605
Ext.Price$0.06605
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06605 | $0.06605 |
| 10 | $0.06148 | $0.61480 |
| 50 | $0.05722 | $2.86100 |
| 100 | $0.05244 | $5.24400 |
| 500 | $0.04806 | $24.03000 |
| 1000 | $0.04404 | $44.04000 |
| 3000 | $0.04217 | $126.51000 |
| 5000 | $0.04038 | $201.90000 |
| 10000 | $0.03989 | $398.90000 |
